Menu



























































































   2017 / 2018

WRZESIEŃ

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

      Nowy rok szkolny 2017/2018 uczniowie NSP w Żulinie uroczyście rozpoczęli 4 września 2017 roku. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.
      Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie powitała wszystkich serdecznie Dyrektor Szkoły - p. Ewa Fyk, która złożyła równiez życzenia wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.



NARODOWE CZYTANIE

      Nasza szkoła, po raz kolejny, włączyła się w inicjatywę Kancelarii Prezydenta RP polegającą na wspólnym czytaniu narodowej literackiej klasyki.
Szósta już edycja ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie", podczas której w tym roku był czytany dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele", w naszej szkole miała miejsce 13 września 2017 r. Zaproszony gość, ksiądz Piotr Siekierka przeczytał fragment dramatu "Wesele". Uczniowie w skupieniu wysłuchali lektury, a następnie ksiądz wszystkim uczestnikom spotkania złożył w zeszytach pamiątkowy stempel.
"- (...) warto po raz kolejny, mam nadzieję - bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu  Wesele - tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać. Przeczytać ją razem, przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla właśnie fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe wersy dramatu, arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego – przekonywał w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało z Przedwiośniem Stefana Żeromskiego, Pamiątkami Soplicy Henryka Rzewuskiego i Beniowskim Juliusza Słowackiego."



KOLEJNA WIZYTA "WALDUSIA"

      19 września przyjechał do nas z wizytą Klaun Walduś, na którego niecierpliwie czekały dzieci. Bawił on nas swoim wesołym repertuarem. Widownia nie tylko z uwagą oglądała występ Klauna Waldusia, ale brała też czynny udział w niektórych jego sztuczkach. Uczniowie bawili się i uczyli "przez zabawę" a mottem przedstawienia było: "Higiena to ważna sprawa dobrego zdrowia to podstawa".
      Dziękujemy za świetną rozrywkę obfitującą w niezapomniane wrażenia.



WYCIECZKA DO WARSZAWY

      Dnia 26 września uczniowie wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do stolicy Polski - Warszawy. Czekały tam nas moc wrażeń: Zoo, Stadion Narodowy, Centrum Kopernika...



SPRZĄTANIE ŚWIATA

      Dnia 27 września uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątanie Świata". Przed przystąpieniem do sprzątania, uczniowie zostali odpowiednio wyposażeni: w rękawiczki i worki. Sprzątanie odbyło się wokół szkoły, a także na wsi Zagrody, Żulin i Wola Żulińska. Uczniowie popierają tego typu przedsięwzięcia i chętnie biorą w nich udział. Wierzą, że swoją proekologiczną postawą wpłyną na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności.



"LUBELSZCZYZNA DLA SYRII"

      Wiele budynków, w których mieszkali chrześcijanie uległo poważnym zniszczeniom przez pociski, które zostały wystrzelone przez terrorystów, wskutek czego mieszkańcy tych domów zmuszeni zostali do ich opuszczenia.       Rodziny chrześcijańskie powoli zaczynają wracać do Aleppo. Lubelszczyzna zaplanowała akcję wsparcia odbudowy 600 domów. Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice wzięli aktywny udział w tej Akcji wysyłając sms-y na nr 72405 o treści: RATUJE.



ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" to akcja edukacyjna, która odbywa się co roku we wrześniu. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. W naszej szkole akcję ŚDTM przeprowadziła pani Dorota Pawlas - nauczycielka matematyki.
      Mistrzem Tabliczki Mnożenia został uczeń klasy III - Mateusz Janiszewski.
Gratulujemy!!!



DZIEŃ CHŁOPAKA

      29 września uczniowie Samorządu naszej szkoły wraz z opiekunem p. Sylwią Misiura zorganizowali apel z okazji Święta Chłopców. Dziewczynki przygotowały liczne konkursy i zabawy, podczas których męska cześć społeczności szkolnej walczyła o tytuł "Super chłopaka".
      Konkurs wzbudził sporo emocji. W zacnym gronie sędziów zasiadły uczennice klasy III, które starały się obiektywnie oceniać poczynania chłopców. Kandydaci musieli zmierzyć się z kilkoma konkurencjami:
1. Gra w kręgle
2. Gra w rzutki
3. Zjedzenie cytryny bez kwaśnej miny
4. Rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą dotyku
5. Skoki na skakance
      Wszyscy nasi chłopcy spisali się doskonale i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Koleżanki wraz z nauczycielami głośno i entuzjastycznie dopingowali poczynania swoich kandydatów.
      Po zliczeniu wszystkich punktów zdobytych i przyznanych przez jury chłopcem numer 1 naszej szkoły został uczeń klasy III Mateusz Janiszewski




PAŹDZIERNIK

SZKOLNE ZASADY BEZPIECZNEGO INTERNETU

      W dniu 5 października w naszej szkole uczniowie klas: V i III wspólnie opracowali Szkolne Zasady Bezpiecznego Internetu. Opracowanie plakatu poprzedziło poszukiwanie informacji w sieci oraz dyskusja. Plakat został powieszony na ogólnej tablicy dostępnej dla każdego ucznia jak i dla nauczycieli, rodziców. Zadanie to uczniowie wykonali pod opieką p. Beaty Wdowicz.



DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      W piątek, 13 października, społeczność szkolna uczciła Święto Edukacji Narodowej, powszechnie zwane Dniem Nauczyciela. Tego dnia nauczyciele i uczniowie wzięli udział w akademii przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.
      Główną atrakcją apelu, były wybory "Super Nauczyciela NSP w Żulinie". Aby zdobyć upragniony tytuł nauczyciele zmierzyli się z szeregiem konkurencji dotyczących: umiejętności sportowych oraz wiedzy o uczniach i szkole. Zwyciężczynią konkursu została pani Justyna Retoruk. Na podstawie wcześniej przeprowadzonej ankiety Uczniowie również przyznali wyróżnienia nauczycielom aż w ośmiu kategoriach. Uroczystość wywołała niezwykłe emocje zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów, którzy na chwilę mieli szansę zamienić się rolami ze swoimi pedagogami.



ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA Z BIBLIOTEKĄ

      W dniu 17 października odwiedziła nas dyrektor Gminnej Biblioteki w Łopienniku Górnym pani Grażyna Skrzypa, aby wspólnie z uczniami i nauczycielami świętować "Dzień Ziemniaka". W programie dzisiejszego spotkania znalazły się i edukacja, i rekreacja. Dzieci zapoznały się z historią ziemniaka i opowiadały o produktach, które z nich powstają. Uczestniczyły w "ziemniaczanych konkurencjach", zainspirowane przez panie bibliotekarki i nauczycielki. Mogły wykazać się szybkością, celnością i zwinnością w zawodach typu: sadzenie ziemniaków czy rzut do celu. Chętnie też uczestniczyły w zabawie rytmiczno – ruchowej. Każda klasa otrzymała od gości drobny upominek w nagrodę za wspólną zabawę. Zgodnie z tradycją nie mogło też zabraknąć poczęstunku w postaci placków i pieczonych ziemniaków w ognisku.
      Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i Pracowników szkoły w Żulinie oraz Pań bibliotekarek udało się dzieciom sprawić nie lada frajdę.



iTEATR

      W dniu 17 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Księga dżungli" w internetowym teatrze. "Księga Dżungli" to wyjątkowe, ogromne przedsięwzięcie artystyczne, którego Teatr Arlekin w Łodzi podjął się we współpracy z Mistrzem Lalkarzem Teatru Narodowego Islandii, Berndem Ogrodnikiem. To znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o "ludzkim szczenięciu" Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która zostanie podana w niezwykle atrakcyjnej formie.



JESIENNE RECYTOWANIE

      W dniu 19 października uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie gminnym "Jesienne Recytowanie", organizowanym w Bibliotece Publicznej w Łopienniku Górnym. Jury nagrodziło naszych uczniów:
II miejsce - Wiktoria Majewska
III miejsce - Rafał Sikorski
Wyróżnienie - Alan Pukas

GRATULACJE!



PAMIĘTAJMY...

      24 października uczniowie klasy II i V pod opieką pani Justyny Retoruk udali się na pobliski cmentarz. Dzieci z zaangażowaniem porządkowały mogiły, usuwały liście, czyściły nagrobki... Jest to coroczna tradycja sprzątania grobów przed Wszystkimi Świętymi aby pamiętać o tych co odeszli...



CUDAKI – KARTOFLAKI

      Z ziemniaków można przygotować wiele smacznych potraw, ale jak się okazuje, mogą też być inspiracją do tworzenia śmiesznych ludzików. 26 października uczniowie klasy III i IV wraz z Panią Dyrektor Ewą Fyk gościli w Bibliotece w Woli Żulińskiej. Uczniowie dali upust swojej wyobraźni i stworzyli kartoflane stworki. Było mnóstwo radości przy ich tworzeniu, a niektóre ludziki otrzymały nawet imiona.



KINO

      Dnia 31 października uczniowie wybrali się na wycieczkę do kina w Krasnymstawie. Dzieci miały okazję obejrzeć komedię animowaną pt. "Emotki. Film". Komedia odkrywa przed nami sekretny świat naszych smartphone’ów. Ukryte za aplikacją, z której korzystamy, wysyłając wiadomości, gwarne miasto Tekstopolis to miejsce, w którym mieszkają i pracują emotki. Każda z nich ma określone zadanie i jedną konkretną emocję, którą wyraża. Każda oprócz Minka – żywiołowej, energetycznej emotki, która potrafi wyrazić wszystkie emocje. Niestety, wada zagraża całemu telefonowi, dlatego Minek łączy siły z najlepszym przyjacielem – „Piątką” i super-hakreką Matrix, by powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Wspólnie wyruszają w wielką, pełną niespodzianek i przygód podróż po zakamarkach aplikacji, by ocalić Tekstopolis.
      Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.




LISTOPAD

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Dnia 10 listopada 2017 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły.
      Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztu flagowego rozpoczęła się część artystyczna. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Po apelu uczniowie udali się pod pomnik znajdujący się na terenie szkoły, by złożyć kwiaty i znicze.



HISTORIA I KULTURA WSI POLSKIEJ

      10 listopada uczniowie uczestniczyli w pokazie historycznym pt. "Historia i kultura wsi polskiej", przygotowanym przez Grupę Artystyczną Sami Swoi. W programie historycznym zaprezentowali tradycyjny strój chłopski na co dzień i od święta oraz przedstawili charakterystykę wiejskiej chaty. Poprzez legendę o zręcznym kowalu Dunstanie, który przechytrzył samego diabła wyjaśnili symbolikę podkowy. Opowiedzieli historię pieniądza, prezentując jednocześnie proces wybijania monet przy udziale uczniów. Opowiadając o ginących zawodach w Polsce, przybliżyli postać Ceklarza. pachołka miejskiego, którego zadaniem było pilnowanie porządku oraz wyłapywanie włóczęgów i żebraków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość osobistego zapoznania się z bogatą kolekcją rekwizytów i narzędzi ? m.in. kołowrotkiem, cepem, sierpem czy też starodawną maśniczką oraz przygotowana dla dzieci zabawa - bieg w workach na wyścigi.



POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

      Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". W ramach akcji wspieramy naszą pomocą dzieci z Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Krasnymstawie. Zbieramy artykuły spożywcze długoterminowe oraz słodycze, ziemiopłody. Zbiórka darów w szkole potrwa do 28 listopada 2017 roku. Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do zaangażowania się w te szczytne przedsięwzięcie.



PASOWANIE NA UCZNIA

      Dnia 17 listopada uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej przystąpili do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Na początku uroczystości wychowawczyni klasy I pani Dorota Pawlas przywitała serdecznie panią dyrektor, grono pedagogiczne oraz uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żulinie a także przybyłych rodziców. W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy pierwszej oraz starsi zaprezentowali się śpiewając piosenki, recytując wiersze i odpowiadając na pytania. Następnie uczniowie klasy pierwszej uroczyście przystąpili do złożenia ślubowania. Akt ślubowania odczytał uczeń klasy V. W drugiej części spotkania odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żulinie. Pasowania udzieliła pani Dyrektor Szkoły Ewa Fyk. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor, która serdecznie powitała uczniów klasy pierwszej w progach Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żulinie. Po uroczystości udano się na poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów klasy I.



OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

      20 listopada br. po raz czwarty w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. W nawiązaniu do tego wydarzenia, 22 listopada w naszej szkole, odbył się apel poświęcony prawom ucznia, przygotowany przez uczniów klasy piątej pod opieką pani Doroty Pawlas. Uczniowie przypomnieli wszystkim zgromadzonym, jakie prawa mają dzieci. W tym dniu mówiły dzieci, a dorośli z uwagą wsłuchiwali się w każde słowo.
      Upominki z okazji tego święta ufundowała pani Małgorzata Hugo-Bader z Biura Rzecznika Praw Dziecka, za co serdecznie dziękujemy!!!



WIZYTA W BIBLIOTECE

      23 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z panią Karoliną Oleszczuk odwiedziły bibliotekę. Dzieci z zainteresowaniem zapoznawały się z nowym miejscem. Niektóre z nich były już wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Jednak najciekawszym momentem była chwila rozdania nagród. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym "Wisła-Królowa Polskich Rzek". Jury wszystkim przedszkolakom przyznało równorzędne nagrody. Gratulujemy!



DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      W dniu 24 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym, wspólnie z klasą I, Dzień Pluszowego Misia. Bibliotekarka z Biblioteki w Woli Żulińskiej, pani Dorota Pawlas wspólnie z panią Karoliną Oleszczuk przygotowały dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek. Dzieci wysłuchały opowiadania Urszuli Piotrowskiej „Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu”, opowiedziały o swoich pięknych misiach, z ochotą uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych i plastycznych. Z radością pozowały do zdjęć, a na zakończenie otrzymały słodkie, "małe co nieco" :)



ANDRZEJKI

      Zabawa Andrzejkowa w naszej szkole odbyła się w ostatni dzień listopada. "Andrzejki"- przypadają na noc z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja. Pierwsze wzmianki kronikarzy o obchodach andrzejek w Europie pojawiły się około XI wieku. Do Polski zwyczaj ten dotarł w XVI w. Pierwotnie bawiły się tylko panny. Panowie podobne ceremonie odprawiali dla siebie w "Katarzynki"(noc z 24 na 25 listopada). Niegdyś traktowano wróżby bardzo poważnie i wykonywano w odosobnieniu. Dziś bawimy się wspólnie. Nawiązując do zwyczajów przodków wszyscy tej nocy chętnie zaglądamy w przyszłość pamiętając o tym, że wszystkie wróżby należy traktować tylko jako żarty i zabawę. Było dużo śmiechu, tańce i do przegryzienia coś słodkiego.




GRUDZIEŃ

MIKOŁAJ

      6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał u wszystkich dzieci wielki uśmiech na twarzy. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia z Mikołajem oraz prezenty. Dzieci po raz kolejny zaprosiły gościa na następny rok obiecując, że będą oczywiście grzeczne i pilnie się uczyć.



SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

      Dnia 8 grudnia dzieci klas 0-V uczestniczyły w spotkaniu z panami Policjantami, którzy przybyli z Komendy Policji w Fajsławicach.
      Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.
      Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie wszyscy otrzymali breloczki odblaskowe, które sprawiły uczniom wielką radość.


VI WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ANIOŁ"

      Nasi uczniowie pod opieką p. Beaty Wdowicz wykonali prace plastyczne do VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Mój Anioł", którego organizatorem byli: MDK im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.
      Uczeń klasy III Michał Wołoszyn otrzymał wyróżnienie.
      Na konkurs nadesłano 788 prac płaskich i przestrzennych z 61 placówek z całego województwa lubelskiego.
      Finał konkursu odbędzie się 21 grudnia 2017 r.


ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

      Klimat i magię Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć w naszej szkole podczas świątecznych warsztatów w dniu 14 grudnia. Zajęcia przygotowała bibliotekarka z Biblioteki w Woli Żulińskiej i poprowadziła wspólnie z panią Dyrektor Ewą Fyk, panią Beatą Wdowicz i panią Karoliną Oleszczuk. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały stroiki, według własnego gustu i na różne sposoby. Pracy towarzyszyła pozytywna energia, dzięki temu powstały małe arcydzieła.


CYRK LUNA

      W dniu 14 grudnia gościł w naszej szkole Cyrk Luna. Artyści przedstawili ciekawy program, który bawił i uczył. Na początku zaprezentował się ogromnych rozmiarów miś polarny, który merdał ogonem i tańczył. Następnie odbyły się zabawy z klaunami, akrobacje, żonglerka. W niektórych konkurencjach brali udział nasi uczniowie. Gwiazdą programu stał się pyton tygrysi, którego dzieci głaskały, mogły również ponosić na rękach czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Prezentacje cyrkowe wymagały zręczności i zwinności, a także umiejętności iluzjonistycznych. Występ cyrkowców zachwycił dzieci jak i dorosłych.


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ

      W dniu 20.12.2017 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Dzieci wykonały śliczne bombki choinkowe z różnorodnych materiałów . Przy ocenie każdej pracy komisja konkursowa zwracała uwagę na samodzielność wykonania, oryginalność, materiały wykorzystane do wykonania bombek oraz na estetykę wykonania. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria wyłoniła laureatów:
  ~ Rafał Sikorski
  ~ Michał Wołoszyn
  ~ Maria Olewińska
  ~ Krystan Krzysiuk
  ~ Karolina Wawrzyszuk
      Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w konkursie, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


JASEŁKA

      W czwartek 21 grudnia w naszej szkole z Bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie prezentując Jasełka. Wprowadziły one wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci prezentując swoje umiejętności i zdolności artystyczne miały jednocześnie możliwość uczestniczenia w pięknej polskiej tradycji. Jasełka cieszą się dużą popularnością, ponieważ wprowadzają wszystkich oglądających w Ten jedyny i niepowtarzalny magiczny nastrój, są okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Są idealnym czasem do kultywowania tradycji. Wysłuchaliśmy także świątecznych życzeń złożonych przez panią dyrektor Ewę Fyk do których dołączył również ksiądz Piotr Siekierka. Następnie w świątecznym nastroju, odbyło się spotkanie opłatkowe. Naszych uczniów przygotowały pani Dorota Pawlas oraz Karolina Oleszczuk.



LAUREAT KONKURSU

      W czwartek 21 grudnia uczeń klasy III Michał Wołoszyn odebrał dyplom i nagrodę rzeczową za wyróżnioną pracę w VI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Mój Anioł" w MDK w Krasnymstawie.

Brawo!




STYCZEŃ

iTEATR

      W dniu 11 stycznia uczniowie naszej szkoły obejrzeli kolejny spektakl w internetowym teatrze, pt."Królewna z drewna".
      Jest to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka. A zło czyha wszędzie – ze strony natury, ale i ludzi – bandy korników i bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka staje przed nie lada wyzwaniem, musi podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć... Poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami – jest jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcającą do obcowania z przyrodą.


WYCIECZKA DO LUBLINA

      Dnia 18 stycznia odbyła się wycieczka do Lublina. Uczniowie udali się do Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie na spektakl pt. "Zwierzęta Doktora Dolittle", na podstawie Hugh’a Loftinga "The story of  Doctor Dolittle". To opowieść o tym, że zwierzęta tak samo czują, cierpią, kochają i rozumieją świat jak my. Różni się tylko ich język - tak opowiada reżyser spektaklu Jerzy Jan Połoński. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim ale to była nie jedyna atrakcja. Na dzieci czekał jeszcze świat zabaw, bajek… miejsce pełne radości i atrakcji w Centrum Rozrywki dla dzieci "Koziołek".


CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

      18 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji "Czytanie łączy pokolenia", pt.: "Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka". Tego dnia uczniowie kl. V wspólnie z panią Dorotą Pawlas czytali przygody sympatycznego misia młodszym kolegom. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści ze Stumilowego Lasu.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      21 i 22 stycznia są szczególnymi dniami - to święto Babć i Dziadków. W tym czasie, wnukowie wyrażają im swoją wdzięczność za to, co dla nich zrobili, robią, a przede wszystkim, kim są.
      Powodów do podziękowania naszym Dziadkom jest bardzo wiele. Wystarczy wspomnieć o ich trosce i opiece nad nami, opowiadaniu o dziejach rodziny, przekazywaniu tradycji i wpajaniu zasad moralnych. Ci wyjątkowi ludzie, są przykładem obowiązkowości, pracowitości, a w wielu przypadkach patriotyzmu. Mają dla nas zawsze dobre słowo i przygotowują ulubione potrawy. Kochają, wspierają, pocieszają i zawsze są przy nas, a na każdy problem mają łatwe rozwiązanie. W te szczególne dni możemy wyrazić im wdzięczność za trud, oddanie oraz za wszystko, co otrzymujemy od nich na co dzień. Dlatego w naszej szkole z tej okazji uczniowie przygotowali dla babć i dziadków wyjątkowe przedstawienie, pełne miłości, serdeczności oraz bezgranicznego oddania.


ZABAWA CHOINKOWA

      W dniu 24 stycznia odbyła się tradycyjnie w szkole zabawa choinkowa dla wszystkich dzieci z okolicznych wsi. Wszyscy doskonale się bawili.


BEZPIECZNE FERIE

      W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów dnia 25 stycznia odbył się apel, podczas którego omówiono zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych. Jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek? Które zabawy bywają niebezpieczne? Których miejsc unikać, aby bezpiecznie wypocząć podczas ferii zimowych?


ZWIERZAKI - CUDAKI

      W dniu 26 stycznia został rozstrzygnięty konkurs pt. "Zwierzaki –cudaki z owoców i warzyw" w ramach "Programu dla szkół" promujące owoce i warzywa a także zdrowe nawyki żywieniowe. Nagrodzone osoby :
     Kacper Jędruszak
     Krystian Pukas
     Alan Pukas
     Lena Podlipna
     Nikola Miazgowska
     Karolina Wawrzyszuk
     Kamil Kasperek
     Maria Olewińska



LUTY

NASI NAJLEPSI W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

KLASA I:
Alan Pukas

KLASA II:
1. Lena Podlipna
2. Nikola Miazgowska

KLASA III:
1. Mateusz Janiszewski
2. Krystian Krzysiuk
3. Rafał Sikorski
4. Wiktoria Majewska

KLASA V:
Bartłomiej Jonik (średnia 4,45)

WYCIECZKA DO PARKU WODNEGO

      W dniu 14 lutego uczniowie pojechali do Parku Wodnego w Chełmie, gdzie spędzili bardzo aktywnie czas.


WALENTYNKI

      14 lutego oficjalnie obchodzimy Święto Zakochanych czyli Walentynki. My świętowaliśmy dwa dni później w piątek. W tym dniu Samorząd Uczniowski roznosił pocztę walentynkową. Były to kartki przygotowane i napisane wcześniej, a skierowane do osoby ukochanej, przyjaciela, kolegi z klasy a nawet nauczyciela.
      Samorząd Uczniowski przygotował słodką niespodziankę dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Każda osoba posiadająca element ubrania w kolorze miłości, czyli czerwonym otrzymała cukierka.




ORZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA

      Nasi uczniowie wzięli udział na zaproszenie Kancelarii Senatu w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Orzeł Biały – nasza duma".
      Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Uczestnicy konkursu mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.
Konkurs organizowany był w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

      Dnia 20 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji "Czytanie łączy pokolenia". Z okazji 208 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina uczniowie Bartłomiej Jonik i Kacper Pukas przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia polskiego kompozytora i pianisty. Wysłuchaliśmy "Poloneza g-moll". Młodsze dzieci kolorowały malowanki związane z życiem Fryderyka Chopina. Następnie Bartłomiej Jonik przeczytał fragment książki Roalda Dahla "Charlie i fabryka czekolady". Na koniec odbył się konkurs wiedzy dotyczący znanych baśni i bajek. Laureatami konkursu zostali Alan Pukas z klasy I i Wiktoria Szaron z oddziału przedszkolnego. Gratulujemy   



"BAJKA O ZDROWYM ODŻYWIANIU"

      Dnia 27 lutego naszą szkołę odwiedzili aktorzy z teatru SSMYK z Białegostoku, którzy zaprezentowali interaktywny spektakl pt. "Krasnal Jacek". Największym marzeniem Krasnala było zostać superbohaterem... Niestety Krasnal nie do końca wiedział jak to zrobić. Jego dodatkowym problemem było zjadanie zbyt dużej ilości słodyczy oraz unikanie ćwiczeń fizycznych. Dzięki pomocy innych postaci oraz naszych uczniów Krasnal uczył się o zdrowym odżywianiu, o wartości ruchu w życiu codziennym, a także o tym, że największą cechą superbohatera jest dobre serce i pomaganie innym. Przedstawienie bardzo podobało się naszym dzieciakom, które aktywnie brały udział w spektaklu



LUBELSKIE IMPRESJE - 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

      Nasi uczniowie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Lubeskie impresje - 100 lat Niepodległej". Celem konkursu było m.in. promocja dziedzictwa kulturowego i walorów turystycznych Lubelszczyzny, krzewienie idei patriotyzmu oraz tożsamości ze środowiskiem lokalnym.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

      W dniu 28 lutego uczeń klasy V Bartłomiej Jonik wziął udział w kolejnej edycji KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy w Łopienniku Górnym. Z zawiłościami ortografii zmagali się uczniowie klasy V, VI i VII szkół z naszej gminy.




MARZEC

KANAPKI

      W poniedziałek 5 marca uczniowie klas I-III robili zdrowe i kolorowe kanapki. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty i w grupach przygotowywały smaczne, pełne witamin kanapki. Praca przyniosła wszystkim wiele radości. Dzieci przekonały się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Wiedzą, jakie korzyści wynikają ze spożywania drugiego śniadania. Zajęcia były "bardzo smaczne".



DZIEŃ KOBIET

      Dnia 8 marca odbył się finał konkursu z okazji Dnia Kobiet. Należało rozszyfrować, które kobiety kryją się pod opisami. Uczniowie dostarczyli mnóstwo prawidłowo wypełnionych kart, z których przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartłomiej Jonik wylosował 3 zwycięzców. Zostali nimi Kacper Kurzepa z kl. I, Kacper Jędruszak z klasy II i Łukasz Grzywaczewski z kl. IV. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki. Na zakończenie przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w imieniu swoim i męskiej części społeczności szkolnej złożył wszystkim paniom życzenia. Nie zabrakło również kwiatów od panów...



DAR SERCA

      Już po raz dziesiąty szkoły z regionu Lubelszczyzny biorą udział w Akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum".
      W tym roku nasza szkoła również przyłączyła się do tej zaszczytnej akcji. Organizatorem jej jest Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Liderem organizacyjnym przedsięwzięcia jest Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Akcja "Twój Dar Serca dla Hospicjum" polega na organizowaniu się szkół w wydarzenia artystyczne, kulturalne i kiermasze, aby wspomóc swoich rówieśników, terminalnie i nieuleczalnie chore dzieci – Podopiecznych lubelskiego Hospicjum.
      Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.
      W dniu 8 marca zorganizowano uroczysty apel dotyczący uczestnictwa w Akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Uczniowie zostali poinformowani dlaczego i w jaki sposób można pomagać swoim rówieśnikom.



KANAPKI 4-5

      10 marca w ramach projektu "Trzymaj formę" uczniowie klasy IV i V przygotowywali kanapki. Wiedza teoretyczna, którą zdobyli na temat wartości odżywczej produktów spożywczych oraz zasad higieny przygotowywania i spożywania posiłków, została wykorzystana w praktyce. Przygotowane zostały kanapki bogate w witaminy i potrzebne składniki odżywcze. Znalazły się na nich wędlina, nabiał i kolorowe warzywa. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i zajadały się własnoręcznie przygotowanymi kanapkami.



KONKURS

      15 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Odżywiam się zdrowo i bezpiecznie" w ramach programu "Trzymaj formę". Główną nagrodę i 1 miejsce zdobyła Karolina Wawrzyszuk z klasy V.

Gratulujemy!



KONKURS

      W dniu 16.03.2018r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs z ogólnej wiedzy z języka angielskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
- Bartłomiej Jonik
- Maria Olewińska
      Konkurs przeprowadziła p. Sylwia Misiura
Gratulujemy!



GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

      W dniu 16.03.2018 r. w budynku Biblioteki Publicznej w Łopienniku Górnym odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Konkurs przygotowała oraz poprowadziła Komisja sędziowska w składzie dh. Jerzy Szadura – Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łopienniku Górnym, dh. Dariusz Nawrocki – Komendant Gminny ZOSP RP i Artur Sawa – pracownik Urzędu Gminy.
      Naszą szkołę reprezentowały 2 osoby: Mateusz Janiszewski z kl. III i Bartłomiej Jonik z kl. V. Do turnieju przygotowała uczniów pani Dorota Pawlas. MATEUSZ JANISZEWSKI w klasyfikacji końcowej zajął II miejsce.

GRATULUJEMY!



WARSZTATY WIELKANOCNE

      19 marca 2018 r. w naszej szkole zostały zorganizowane Warsztaty Wielkanocne. Dzięki wspólnej pracy bibliotekarki z Biblioteki w Woli Żulińskiej i naszych nauczycieli, uczniowie mogli spełnić się artystycznie, tworząc ciekawe i barwne świąteczne jajka. Wszystkie te przepiękne prace, powstałe w ciepłej i miłej atmosferze, będą przekazane na szkolny kiermasz wielkanocny. Każdy będzie mógł nabyć wykonane przez uczniów prace. Kwota zebrana podczas kiermaszu zostanie w całości przekazana do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w ramach Akcji
"Twój Dar Serca dla Hospicjum".



"JESTEM BEZPIECZNY"

      W 28 marca odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Wiedzy Prewencyjnej pt. "Jestem Bezpieczny" organizowanego przez Wojewódzką Komendę Policji. Do rywalizacji stanęło 6 uczniów z klas IV-V. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:
1. Bartłomiej Jonik
2. Karolina Wawrzyszuk
3. Kacper Pukas
Gratulacje dla wszystkich uczestników!




KWIECIEŃ

KODOWANIE BEZ KOMPUTERA

      17 kwietnia w szkolnej bibliotece odbyło się programowanie bez komputera. Zadaniem każdego ucznia było odkodowanie obrazka. Praca wydawała się prosta, ale pierwsze próby sprawiły troszeczkę kłopotów. Wszyscy w skupieniu, cierpliwie i dokładnie kolorowali obrazki. Każdy był ciekawy jaki rysunek pojawi się po odkodowaniu.



TWÓJ DAR SERCA DLA HOSPICJUM

      W ramach szkolnej akcji TWÓJ DAR SERCA DLA HOSPICJUM 23 kwietnia 2018r w ramach wspierania akcji Twój Dar Serca Dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie została zorganizowana Loteria Fantowa. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami podarowali różnego rodzaju zabawki, gry i maskotki, które można było nabyć podczas losowania.
      Uzyskany dochód przeznaczony zostanie dla HOSPICJUM im. MAŁEGO KSIĘCIA W LUBLINIE. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za uczestnictwo w akcji.



DZIEŃ ZIEMI

      "Ziemio nasza, ziemio miła, Tyś nas wszystkich wykarmiła. Twe powietrze, lasy, woda, To największa twa uroda. Więc człowieku Pilnuj srodze, by nie padło wszystko w trwodze: Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie, To i ciebie też nie będzie".

"Nasza Ziemia" Magda Syguła

      Międzynarodowy Dzień Ziemi to święto, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwach poszczególnych krajów. Nasza szkoła w dniu 23 kwietnia również włączyła się w obchody Święta Ziemi. Uczeń kl. III Mateusz Janiszewski zapoznał nas z informacjami o Dniu Ziemi i ekologicznymi ciekawostkami.
      Następnie uczniowie mieli okazję podziwiać przepiękne ekologiczne stroje wykonane w ramach konkursu na najciekawszy strój ekologiczny. Wszyscy wykazali się niezwykłą pomysłowością, dlatego też jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.
      Nagrody otrzymali:
Julia Szczołko (Wróżka) i Oskar Jóźwiak (Robot) – oddział przedszkolny,
Rafał Sikorski (Rycerz) –klasa III,
Bartłomiej Jonik (Chirurg) i Kacper Pukas (Ekoludek) - klasa V.

Gratulujemy!!!

      Po pełnym emocji pokazie mody wszyscy ruszyli sprzątać najbliższe miejscowości. Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi przygotowano integracyjne ognisko.



KONKURS PATRIOTYCZNY

      27 kwietnia odbył się konkurs o tematyce patriotycznej. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów. Każdy z uczestników zaprezentował przed szkolną publicznością, wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej. Podniosłość i patetyczność utworów pozwoliły wszystkim, choć na chwilę poczuć atmosferę przepełnioną miłością do kraju, w którym mieszkamy i dorastamy.
      Po burzliwych obradach jury konkursu wybrało laureatów. I miejsce ex aequo otrzymali: Rafał Sikorski kl. III, Kacper Dmuch kl. V i Bartłomiej Jonik kl. V.
      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie recytacji.



KONSTYTUCJA 3 MAJA

      27 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno- muzyczny został wykonany przez uczniów kl.II-V
      Tak ważna uroczystość została połączona z Akcją sadzenia "Dębu Niepodległości". Dąb został przekazany przez Nadleśnictwo Krasnystaw. W akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele szkoły.




MAJ




 
FARMA ILUZJI

      W dniu 7 maja uczniowie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Farmy Iluzji w miejscowości Mościska za Dęblinem. Mieliśmy tam do dyspozycji ogrom atrakcji, gdzie na początek mieliśmy warsztaty plastyczne, na których dekorowaliśmy drewniane smoki.
      Pierwszą atrakcją był Lewitujący kran - ciekawa fontanna - woda leci z kranu, który nigdzie nie jest podłączony. Następnie Wiklinowy Labirynt, Głowa na talerzu - zabawa troszkę makabryczna, ale efekt zaskoczenia gwarantowany, Lewitujące Piłeczki - fascynująca zabawa z unoszącymi się w powietrzu plastikowymi piłkami, Labirynt Luster - wędrówka po labiryncie, który ma setki niekończących się korytarzy, Muzeum Iluzji - zbiór bardzo ciekawych iluzji, szklane hologramy, pokój hollow-face, iluzje anomorficzne, Pokój Amesa - jedyna szansa, aby dziecko było większe od dorosłych, kolegów, koleżanek.
      Atrakcji związanych z iluzją jest tam całkiem sporo, następnie mieliśmy różne atrakcje w postaci różnych trampolin, karuzel, huśtawek, placów zabaw...
      W drodze powrotnej wstąpilimy na mały posiłek do McDonald’s . Wróciliśmy do swoich domów zmęczeni ale bardzo, bardzo zadowoleni.





PODSUMOWANIE

      Podsumowanie akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum dla Dzieci Małego Księcia w Lublinie.
      W dniach od 1 do 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbywała się zbiórka pieniędzy przeznaczonych na wsparcie Hospicjum dla Dzieci w Lublinie.
      W tym roku zebraliśmy kwotę 418,60 PLN. Pieniądze zostały wpłacone na konto Hospicjum. Gorąco dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc dzieciom.





WIOSENNE RECYTOWANIE

      W dniu 10 maja w Bibliotece Publicznej w Łopienniku Górnym odbył się konkurs recytatorski pt."Wiosenne Recytowanie".  Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów z klasy 0 - III: Wiktoria Szaron, Kacper Jędruszak, Wiktoria Majewska, Mateusz Janiszewski, Julia Wawrzyszuk i Rafał Sikorski.
      Wiktoria Majewska zajęła I miejsce, a Rafał Sikorski i Wiktoria Szaron zdobyli wyróżnienia.

GRATULACJE!





iTEATR

      W dniu 15 maja uczniowie naszej szkoły obejrzeli kolejny spektakl w internetowym teatrze, pt."Piotruś Pan".
      W świecie dzieci tykanie budzika to sygnał, że zbliża się krokodyl i że gdzieś nieopodal na pewno są piraci. Kiedy więc uwierają cię ramy dobrego wychowania i rozsądku, wybór jest prosty – Nibylandia! Druga gwiazda na prawo, i prosto, aż do poranka. Wystarczy tylko chcieć. A ponieważ w Nibylandii wszystko jest możliwe, niewykluczone także, że pobyt tam sprawi, że dorośli na nowo odkryją świat baśni, a dzieci odnajdą się w świecie dorosłych.
      Spektakl muzyczny z elementami tańca stworzony i wyreżyserowany przez Annę Nowicką, laureatkę nagrody za najlepszy spektakl w teatrach lalkowych w Łodzi, reżyserki spektakli zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych widzów.





TRZYMAJ FORMĘ

      W dniu 16 maja, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie panią Agatą Wójtowicz. Tematem spotkania był: "Zdrowy styl życia młodego człowieka, zasady zdrowego trybu życia, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i unikanie substancji psychoaktywnych". Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego w naszej szkole programu "Trzymaj formę".
      W czasie prelekcji nasi uczniowie dowiedzieli się jak należy zdrowo i świadomie się odżywiać, w jaki sposób aktywność fizyczna i unikanie substancji psychoaktywnych wpływa na zdrowie.





FINAŁ KONKURSU "NIE WYPALAJ TRAW !"

      W piątek 18 maja w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Jednym z elementów strażackiego święta, był zorganizowany na błoniach pod zamkiem Piknik Strażacki. Podsumowano na nim wojewódzki konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pn. "Nie wypalaj traw". Do tego finału dostały się zwycięskie prace z poszczególnych powiatów. Nasze uczennice klasy III: Wiktoria Majewska, Marysia Olewińska oraz Julia Wawrzyszuk znalazły się wśród laureatów tego konkursu i otrzymały nagrody. Do konkursu plastycznego przygotowała uczennice pani Beata Wdowicz.
      W trakcie pikniku wszyscy przybyli mogli podziwiać najnowszy sprzęt, za pomocą którego strażacy z naszego regionu ratują życie i mienie.
      Dla porównania przygotowano też wystawę sprzętu, jaki był używany przed laty. Część swoich eksponatów wystawiło Muzeum Pożarnictwa w Oseredku.
      Najmłodsi uczestnicy pikniku mieli również okazję skorzystać z wielu atrakcji, w tym dmuchanych zjeżdżalni, wziąć udział w konkursach oraz licznych grach i zabawach. Najbardziej odważni mogli też spróbować swoich sił w gaszeniu ognia.





DZIEŃ MAMY

      28 maja w szkole naszej odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Matki", na którą uczniowie zaprosili najważniejsze osoby w swoim życiu - swoje Mamy.
      Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez poszczególne klasy pod opieką swoich wychowawców. Uczniowie zaprezentowali wiersze i zaśpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Na zakończenie części artystycznej nie zabrakło własnoręcznie wykonanych upominków oraz różnych konkurencji, w których wzięły udział Mamy.
      Następnie uczniowie zaprosili swoje mamy na słodki poczęstunek. Pieczę na całością trzymała pani Karolina Oleszczuk.





MISTRZOWIE MATEMATYKI 2018

      W dniu 29 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Łopienniku Dolnym odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pt. "Mistrz Matematyki 2018".
      Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy III: Mateusz Janiszewski, Krystian Krzysiuk i Rafał Sikorski, których przygotowała pani Ewa Fyk.
      Mateusz Janiszewski zajął I miejsce, a Rafał Sikorski III miejsce.

GRATULACJE!





KONKURS POWIATOWY "BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - UPADKOM ZAPOBIEGAMY"

      W dniu 30 maja nasz uczeń Mateusz Janiszewski odebrał nagrodę i dyplom za zajęcie II miejsca w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". Ucznia do konkursu przygotowała p. Beata Wdowicz.
      Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy", które ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom - upadkom osób.

GRATULACJE!




CZERWIEC



"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

      W dniu 11 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam" zorganizowanym przez panią Dorotę Pawlas.
      Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież – wbrew stereotypowi – czyta znacznie więcej, więc zachęcamy ją do pokazania dorosłym, jak powinno się czytać.





ENERGYLANDIA

      W dniu 14 czerwca nasi uczniowie udali się na wycieczkę do Energylandii. ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.
      Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski.





BEZPIECZNE WAKACJE

      Dnia 20 czerwca w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku, którą poprowadził młodszy aspirant Krzysztof Cichosz, z Posterunku Policji w Fajsławicach. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo - skutkowego. Gość rozmawiał z uczniami na temat, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Przypomniał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży, omówił jak zachować się, gdy zaczepi dzieci obca osoba lub gdy się zgubią. Policjant przestrzegał również przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Wesołych i słonecznych wakacji – miłych i bezpiecznych powrotów.





ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

      W dniu 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, które rozpoczęliśmy od mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Żulinie. Następnie udaliśmy się do budynku szkoły na rozdanie świadectw.
      Pani Dyrektor wszystkim nauczycielom, pracownikom serdecznie podziękowała za wspólną pracę, jak również tym wszystkim, którzy zaangażowali się w działalność szkoły.

Udanych, bezpiecznych wakacji!



Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żulinie